Prawo-pracy.net

wszystko o prawie pracy

Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil
Zaawansowane
gosia

Całkowicie niezdolny do pracy...


17 sty 2008 - 15:09:57
Witam ... Obecnie posiadam 2 grupę inwalidzką oraz orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy. Nadarzyła mi się dobra okazja do pracy, moja sytuacja materialna nie jest za ciekwa. Czuję się wystarczająco zdrowo by móc pracować. Co mam zrobić by pracodawca chciał/mógł mnie zatrudnić ?

Re: Całkowicie niezdolny do pracy...


17 sty 2008 - 15:09:57
zatrudnianie osób niepełnosprawnych reguluje ustawa z 27-08-1997r o rechabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych. W świetle tej ustawy jesteś uznany za osobę o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i możesz pracować w zakładzie pracy chronionej lub innym zakładzie pracy jeżeli ma stanowiska pracy przystosowane dla osób niepełnosprawnych, jednak wcześnie lekarz medycyny pracy musi stwierdzić jaką pracę bez szkody dla własnego zdrowia możesz wykonywać, nie ma przeszkód abyś zarejestrował się w urzędzie pracy jako osoba poszukująca pracy, urząd ten dysponuje ofertami dla niepełnosprawnych.Powodzenia

Re: Całkowicie niezdolny do pracy...


17 sty 2008 - 15:09:57
Przy przyjęciu do pracy musisz zrobić badania wstępne otrzymujesz skierowanie od pracodawcy z opisem stanowiska i z wystepującymi zagrożeniami, jeżeli lekarz medycyny pracy po badaniach dopuści Cię do pracy to pracujesz.Przy całkowitej niezdolności obowiązuje 7-godzinny dzień pracy i należy ci się dodatkowo 10 dni urlopu. Tylko zastanów się nad podjęciem pracy bo od tego zależy Twoja renta ZUS może odmówić Ci przyznania na komisji renty jezeli pracujesz, gdyż zgodnie z wytycznymi ZUS-u renta należy się osobom,które nie mogą pracować ze względu na zły stan zdrowia i zawód jaki posiadają.Musisz również pamiętać o ograniczeniach kwotowych jakie możesz zarobić.Powodzenia.
Autor:

E-mail:


Temat:


Wiadomość:

Dostępni użytkownicy

Goście: 37
Najwięcej uzytkowników: 5 04 lip 2017
Najwięcej gości: 113 12 gru 2017


usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Pracy >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostkią, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Ubezpieczenia ZDROWOTNE >>

Ubezpieczenia Zdrowotne - Forum


Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.